Het zou de titel van een prachtige schaakpartij in de bossen kunnen zijn, maar het is hier de naam voor het inderdaad mooie Oisterwijk, waar op 15 maart j.l. de 5e ronde van de Midden-Brabant Cup werd gespeeld. Met 45 jongeren waren de grote zaal en een klein zijzaaltje van De Bunders goed gevuld. Door een paar late aan- en afmeldingen, en daardoor ook een groep extra, was het even puzzelen voor de indeling rond was. Maar toen het toernooi eenmaal op gang was, liep het meestal voortvarend.
Bij stap 0 wonnen Logan van Bavel (De Stukkenjagers) en Quinn Schouten (Vughtse Toren) met 4,5 punten uit 5 partijen [kortweg 4,5/5; tegen wie zouden ze remise hebben gespeeld? 😉 ] nu (ook) de hoogste groep, vóór Daan Knippels (HMC) en Borys Moszczynsk (Vughtse Toren) met 3/5. In de lagere groep won nieuwkomer Colin van der Leij (HMC) al zijn 6 gespeelde partijen, voor een andere nieuwe deelnemer Ollie Janssen (HMC) met een punt minder; 3e werd hier Boz Bouwknegt (De Stukkenjagers). Logan schoot in de tussenstand een flink stuk omhoog! Quinn gaat nog steeds ruim aan kop, gevolgd door Daan. De strijd om het brons is nog heel spannend, zie bijgaande tussenstand. De volledige uitslag staat ook hieronder.
Voor de stap 1-bezitters is zelfs de 1e plaats in de totaalstand nog zeker niet beslist. In de eerste groep won Andrii Lahno (De Stukkenjagers) met 6/7, gevolgd door Jaxx Teleng (EGS) met 5 punten en het trio Joep van der Hoest (De Drie Torens), Olivier Hairwassers en Robert Westerburger (beiden van De Stukkenjagers) met 4/7. Bij de tweede groep won Andy Lam (Beatrix College, Tilburg) zijn 5 partijen, dus ook van zijn broer James Tang (De Wegwijzer, Tilburg), terwijl Lucas Pijnappels (De Stukkenjagers) alleen van die beiden verloor. Bijzonder is dat Andy Lam, James en Lucas dit seizoen pas voor de eerste keer deelnamen. In de tussenstand nam Andrii de leiding over van Joep, Jaxx bleef op de derde plek, maar de verschillen zijn klein.
De grootste groep deelnemers had ditmaal stap 2 of hoger, ze werden verdeeld over 3 groepen. In de hoogste groep won Alex Ajvazian (HMC) met 4,5/5, voor Jos van Gammeren (SV Waalwijk) en Nolan Esch (SV Waalwijk), steeds met een punt minder. In de middelste groep eindigden Jasper Mank, Belan Beurskens (beiden van De Drie Torens) en nieuwkomer Siem Hodzelmans (De Stukkenjagers) gezellig samen met 3,5/5 bovenaan. En in de laagste groep won Guus Huijbregts (Vughtse Toren) zijn 4 potjes, dus ook van Wout Rijkers (De Stukkenjagers). De derde plaats werd hier gedeeld door Twan Steenhuis (HMC) en Jasper van Zon (Schaakgroep Biezenmortel) met 1,5/4. De volgorde aan kop in de totaalstand bleef hier hetzelfde, al liep Alex iets uit op Jos en Nolan.
De 6e en laatste ronde van dit seizoen vindt plaats op 10 mei, wederom in De Elzenburg te Vught, maar nu onder verantwoordelijkheid van HMC Den Bosch. Dan maken we ook de eindstand op, reiken we bekers uit aan de 3 besten van elke categorie, en krijgen alle deelnemers een aandenken. Tot dan!

Ik mag Alex al van harte feliciteren met zijn gouden of zilveren beker. Hij is niet meer in te halen voor mij (Nolan).
Zelfs in het uiterste geval dat Alex er niet is en ik 60 punten haal kom ik nog 6 punten tekort.
Dus alvast gefeliciteerd Alex!